НЕСРЕЌА ШТО ГО ПОТРЕСЕ РЕГИОНОТ:Го удрил автомобил и го усмртил – додека лежел го прегазиле уште еднаш

  • March 25, 2018

Страшен настан ја потресе Србија, но и цел регион, кога вчера момче прегазило пекар со автомобилот.

23-годишниот Никола Д. од Србија вчера бил прегазен со автомобил, кога непознат возач налетал на него, го удрил, го усмртил на лице место и продолжил како ништо да не се случило.

Девојка која се нашла во автомобил на местото на настанот веднаш повикала полиција и брза помош, а кога одела кон телото, друг автомобил не го видел, па повторно го прегазил телтоо на момчето.

Полицијата и Брзата помош само можеле да констатираат смрт.

Претходно «
Следно »