„Нешто лета над нас“: Пилот забележал НЛО како лета над негвиот авион

Поврзано

(Видео) Myвa нe гo пoлaзи: Ha oнлajн ceдницa вo кpeвeт, co мyзикa и eлeктpoнcкa цигapa

Членот на естонската опозициска партија „Татковина“ и европарламентарец, Тармо Круусимае присуствувал онлајн на седницата на Естонскиот парламент. Бидејќи Тармо работел...

(Видео) Прекрасна глетка: Мечките на Бистра се разбудија од зимскиот сон

Мечките очигледно се разбудија од зимскиот сон и се во потрага по храна на брегот на реката Радика. Снимката што...

Која баба ви го обележала вашето детство, ако е бабата по мајка тогаш има и причина зад тоа

Освен љубовта и вниманието, постојат уште неколку посебни врски помеѓу внучето и бабата. Ако сте имале доволно среќа да...
- Advertisement -

Патнички авион што леташе од Синсинати до Феникс во неделата наиде на нешто над Ново Мексико што личи на НЛО, изјави пилотот во радио пренос, пренесуваат локалните медиуми.

Иако превозникот наводно ја потврдил автентичноста на пораката во која пилотот споменал присуство на можен неидентификуван летечки објект, компанијата не ги коментирала наводите.

Пилотот на летот 2292 на компанијата „Американски ерлајнс“ во радио емитување изјави дека над авионот лета некој вид предмет, објави „Фокс 10 Феникс“.

„Дали имате цели погоре? Тоа беше само нешто над нас “, рече пилотот. „Мразам да го кажувам ова, но изгледаше како долг цилиндричен објект кој изгледа како крстосувачки ракети кои се движат навистина брзо. Тој одеше точно над нас “.
Иако „Американ ерлајнс“ наводно ја потврдил автентичноста на наведениот повик, компанијата се воздржа од понатамошни коментари по ова прашање.

„За какви било дополнителни прашања во врска со ова, препорачуваме да контактирате со ФБИ “, советува портпаролот на авиокомпанијата во изјавата.

Во времето на наводната средба со НЛО, авионот бил на надморска височина од околу 11.277 метри, а „Центарот Албукерки не реагирал бидејќи се мешал локалниот воздушен сообраќај “, додаваат медиумите повикувајќи се на блогерот Стив Даглас, кој снимил радио пренос на пилотот.

Latest News

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

More Articles Like This