НЕ БИЛ ПИЈАН, БИЛ МОРТУС: Сведоштво на очевидец на сообраќајката во која Драган Спасов – Дац прегази девојка

  • February 2, 2018

Дека Драган Спасов – Дац се обиде да ја излаже јавноста дека испил само една чашка алхохол и тоа неколку минути пред да се случи сообраќајката, беше јасно уште вечерта кога ја направил сообраќајката, а Инфомакс објави информација од очевидец кој го затекнал екс-директорот на МНТ во една од кафаните на „Боемската“ улица уште во 16.00 часот попладнето

Фото: Мајка ти и Татко ти

 

Дека тоа е така, потврдуваат и сведоци кои се нашле на лице место кога Драган Спасов – Дац ја удрил девојката. Имено, на социјалните мрежи се појави сведоштво на лице кое било меѓу првите на местото на незгодата, и сведочи дека екс-директорот едвај се задржувал на нозе, а му требале три минути да состави логична реченица.

Освен тоа, наместо да и понуди помош како што тврдеше во своето излагање на ФБ, Дац воопшто не се обидел да и пружи помош на девојаката, туку сакал побрзо да си одат бидејќи немало „ништо на хаубата“ на неговото БМВ.

Сведоштвото го пренесуваме во целост:

 

Претходно «
Следно »