НЕ БИЛ ПИЈАН, БИЛ МОРТУС: Сведоштво на очевидец на сообраќајката во која Драган Спасов – Дац прегази девојка

Поврзано

Мартин Вучиќ објави фотографија со Драган: За мене секогаш ќе бидеш татко над татковците

Мартин Вучиќ денеска на својот профил на Фејсбук сподели фотографија со неговиот неодамна починат татко, Драган. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217040568342616&set=a.10201861278469856&type=3&theater

Стоилковски обелоденува дека постои ckaндалозно видео со Костадинов

Гледам струмичкиот измеќар на криминалците, Костадин Костадинов отворено се заканува кон Ели Панова која го обелодени поткупот што неговиот...

Дурловски: Да ги славиме делата на македонските просветители и нивната хумана мисија

Игор Дурловски со видео порака од Охрид упати честитка по повод 24 мај- Денот на словенските просветители Кирил и...

Дека Драган Спасов – Дац се обиде да ја излаже јавноста дека испил само една чашка алхохол и тоа неколку минути пред да се случи сообраќајката, беше јасно уште вечерта кога ја направил сообраќајката, а Инфомакс објави информација од очевидец кој го затекнал екс-директорот на МНТ во една од кафаните на „Боемската“ улица уште во 16.00 часот попладнето

Фото: Мајка ти и Татко ти

 

Дека тоа е така, потврдуваат и сведоци кои се нашле на лице место кога Драган Спасов – Дац ја удрил девојката. Имено, на социјалните мрежи се појави сведоштво на лице кое било меѓу првите на местото на незгодата, и сведочи дека екс-директорот едвај се задржувал на нозе, а му требале три минути да состави логична реченица.

Освен тоа, наместо да и понуди помош како што тврдеше во своето излагање на ФБ, Дац воопшто не се обидел да и пружи помош на девојаката, туку сакал побрзо да си одат бидејќи немало „ништо на хаубата“ на неговото БМВ.

Сведоштвото го пренесуваме во целост:

 

- Advertisement -

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...
- Advertisement -

Повеќе вести

- Advertisement -