НЕ ГИ ОБВИНУВАЈТЕ ДРУГИТЕ: Четири начини преку кои сами си го саботирате љубовниот живот

Поврзано

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Наоѓањето на вистинска љубов, односно на сродна душа, за многумина претставува вистински предизвик.

Дали некогаш сте се запрашале зошто е тоа така? Можеби вината не е кај другата страна, па треба да поработите на некои работи.

Едноставно, понекогаш, посебно кога сте во врска со „погрешниот“, постојат некои работи кои самите ги правите, а преку кои всушност си го саботирате патот до среќата и вистинската љубов…

– Ја искривувате реалноста

Ако партнерот ви каже дека не сака да се врзува или едноставно не е подготвен за сериозна врска, треба да му верувате. Немојте тоа да го разбирате како предизвик во кој тој се вљубува во вас и сфаќа дека вие сте сложувалката која му недостига во животот. Ако вие сакате врска, но партнерот истакнува дека не сака ништо сериозно, во тој случај нема потреба да продолжувате со романса.

– Одобрувате неприфатливо однесување

Партнерот ве навредува, игнорира и понижува, а вие и натаму го оправдувате?

Дали ви е јасно што овде не е во ред? Ако себеси се сметате за личност која заслужува љубов, тогаш веднаш ќе побегнете од таква личност која во никој случај не ве заслужува.

– Прифаќате помалку од она што го заслужувате

Ако сте свесни дека не сте во целост задоволни од врската во која се наоѓате, но тоа го оправдувате со ставот „може и полошо“, само си стоите на патот кон сопствената среќа. Поради тоа, важно е веднаш да ја прекинете оваа врска и да продолжите со потрагата по вистинската сродна душа за вас.

– Не знаете што всушност барате кај партнерот

Можеби се уште не сте сигурни точно кои квалитети според вас би требало да ги има идеалната личност. Тоа е сосема во ред, но тогаш нема потреба да ја форсирате дадената врска, туку да истражувате и да дојдете до заклучок што точно сакате.

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести