October 19, 2021, 3:22 pm

НЕ ГИ ПОЧИТУВАЛЕ МЕРКИТЕ ПА ЗАВРШИЛЕ ВО ПРИТВОР: Приведени 28 лица поради непочитување на полицискиот час

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на изминатото деноноќие на 48 лица им се издадени решенија за изолација, а 17 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР.


Од страна на полициски службеници извршени биле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што не се евидентирани прекршувања на мерките.

Во текот на изминатите 24 часа, на ниво на целата држава, полицискиот час го прекршиле 52 лица, при што приведени се 28, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, полицијата регистрирала 205 прекршоци.

Latest News

Владата усвои нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Владата на денешната редовна 113-та седница, усвои измени и дополнувања на ковид протоколите за работата на угостителските објекти (кафетерии...

More Articles Like This