НЕ Е ФЕЈСБУК ЗА ПОСТАРИ: Татко жестоко ја посрамоти својата ќерка на Фејсбук

  • September 14, 2018
  • Коментари

Социјалните мрежи долго време беа резервирани за најголем дел млади луѓе, се додека и родителите не почнаа да се интересираат и користат Фејсбук, Инстаграм, Твитер и останатите платформи како покрај своите деца би оствариле контакт со деловните соработници, пријатели или познаници од младоста.

Но, една девојка веројатно жали што на својот татко му покажала како се користи Фејсбук. Имено, тој случајно објавил доста непристоен коментар на нејзиниот Фејсбук профил, а сега и е доста незгодно бидејќи најверојатно ќе се види со него, пренесува Мирор.

Таа верува дека нејзиниот татко случајно го копирал и објавил своето последно пребарување на Гугл и го објавил на нејзиниот профил.

Во коментарот пишувало: класична винтиџ пор*ографија во УК.

На почетокот коментарот воопшто не го забележала, а тој многу брзо ја избришал пораката.

-Откако ја завршив својата работа, се вратив на својот профил и повторно го прочитав коментарот. Сигирна сум дека мојот татко случајно го копирал пребарувањето на Гугл на мојот профил. Сега се чувствувам малку незгодно, а ќе го видам следната недела. Не сум сигурна што да правам и како да се однесувам, бидејќи и други сигурно досега го виделе коментарот, раскажува девојката.

Бидејќи татко и од тогаш не и одговорил на ниту една порака, таа претпоставува дека стварно станувала збор за забуна.

 

Извор: Вечер

Претходно «
Следно »