НЕ ИСПАДНАЛО ПО ПЛАНОТ: Тифани Трамп ја напушти Србија!

  • March 15, 2019

Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, Тифани Трамп, заминала во раните утрински часови од Србија.

Тифани Трамп пристигнала на аеродромот “Никола Тесла” придружувана од обезбедување, заедно со своето момче Михаил Булос, со кого таа помина една недела во Србија.

Како што првично било планирано во српскиот главен град да остане единаесет дена, Тифани донела поинаква одлука, за што обезбедувањето, кое ја прати во чекор, не сакало да коментира.

Она што ги зачудило сите присутни на аеродромот е дека Тифани заминала на редовен лет, заедно со другите патници, објави “Блиц”.

Претходно «
Следно »