НЕ МОЖЕ БЕЗ ДОБРО КАФЕ: Александар Николоски во едно поинакво светло

Поврзано

Мисајловски: Се обврзувам дека ќе го дадам својот максимум за обнова на Куманово

Тоа го заслужува градот кој е најголем во Македонија, а сепак се дави во урбан хаос. Се дави во...

Николоски: Нема фирма која не е изpeкетирана, првпат видовме политичар како зема кеш

Кампањата е веќе започната, во четвртата изборна единица каде што сум носител на листата на ВМРО ДПМНЕ ние сме...

МИЦКОСКИ: Заев е подготвен буквално на сѐ, само за да остане на власт

Во интервју за Курир, кое интегрално ќе се емитува утре, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски потенцира дека, за жал,...

Александар Николоски, потпретседателот на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за Фрајдеј зборуваше за малку поинакви теми од оние на кои сме навикнати. Николоски е најмладиот пратеник во историјата на Македонија, кој во пратеничките клупи седна на 22 години. Тој признава дека работата му одзема многу време и не успева да пронајде баланс меѓу професионалниот и приватниот живот.

Многу сум благодарен на мојата фамилија, на пријателите и на сопругата што издржуваат и ме поднесуваат, зошто ако сакате да успеете во овој живот кој јас го водам, тогаш потребно е 24 часовна посветеност, вели тој.

Николовски денот го почнува околу 09.00 часот со смути, а потоа, како што вели тој „мора да се напие добро кафе“.

Како јавна личност, Николоски смета дека е од исклучителна важност да изгледа пред се пристојно во очите на народот. Тоа подразбира, меѓу другото, задолжително одело со вратоврска на формалните настани. Никако прескапо, туку скромно и културно.

За слободното време Александар вели дека оди во Охрид, од каде што потекнува и каде што живеат неговите и родителите на неговата сопруга.

Таму пораснав и тоа ми е една убава духовна енергија, вели тој

Сака да патува и да пешачи, а сака и барем еднаш неделно да излезе и да се опушти. Тој вели дека се доживува како забавна личност која сака да се шегува на сопствена сметка. Според него, тоа е еден тип на критика која еден интелигентен човек, секако, треба да ја прифати. Вели дека се доживува како забавен и интересен лик, и покрај тоа што многумина му рекле дека имаат поинаква перцепција за него.

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести