August 15, 2020, 12:15 am

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Поврзано

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната...

Учебната година нема да започне на први септември…

Заменик-министерката за образование и наука Елизабета Наумовска изјави дека очекуваат пролонгирање на почетокот на учебната година со цел законско...

Костов: Ова е политички театар, Заев покажа отcyство на елементарна политичка култура

Во вечерашната „Само вистина“ на Канал 5 Телевизија, аналитичарот Сотир Костов во однос на целокупната состојба во државата рече...
- Advertisement -

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие работи ги прикрива, вели Мицкоски вечерва на „Заспиј ако можеш“ во Алфа телевизија во врска со случајот Рекет кој вели дека се додека не се открие ние не може да имаме држава.

-Со ова обвинителство не може ништо да се направи затоа што имаме друго лице кое што е осудено и дава исказ каде завршиле рекетираните пари иникому ништо, Мицкоски вели дека никој не се ни обиде да разговара на таа тема,а излегува нелегално стекна материјал во разговорот учествуваат две лица адвокатот и едно лице кое од друга корупциска афера а никој не се интересира да провери каде завршиле парите од рекетот, истакна Мицкоски.

Мицкоски вели дека не може обвинителката да излегува и вели дека го знае тој материјал, затоа што произглегува од материјал којшто е земен од таму и таму,а прво прашање е како овој нелегално стекнат материјал дошол кај овој човек, како тој се стекнал со тој материјал никој не го прашал, затоа што незаконско снимање е кривично дело, а никој не ги викна соговорниците да ги праша.

Latest News

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

За 2 месеца ослабела 21 кг во 61-та година од животот: Ова е „тајната состојка“ на диетата на пејачката

Популарната пејачка на народна музика Снежана Ѓуришиќ (61), која последниве години е дел од жири-комисијата на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, успеа да ослаби дури 21...

Македонија означена како високо pизичнa: Американскиот Центар за јавно здравје пpeдупредува да се избегнува патување во Македонија

Американскиот центар за јавно здравје ги предупредува американските државјани да избeгнуваат патување во Македонија. Нашата држава е сместена во нajризичната категорија на држави за кои...

More Articles Like This