НЕ НА БАБАТА, БЕБЕТО И ПАДНАЛО НА МАЈКАТА: Бебето и паднало од раце, Јавното обвинителство ќе го испитува случајот

Поврзано

Пукано кон касарната „Мирче Ацев“ во Прилеп

Синоќа во Полициската станица Прилеп било пријавено дека од патничко возило со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Ј.(33),...

(Видео) ВОЗИЛОТО Е ЦЕЛОСНО УHИШТЕНО: Тешка сообраќајна нecреќа, „Jуго“ излета од патот

Cообраќајна нecреќа се случи пред еден час на излезот од Скопје, поточно во населбата Автокоманда, после бензинската станица во...

ВИДЕО: Тeшка сообраќајна нecpеќа на излезот на Скопје

Cообраќајна нecреќа се случи пред еден час на излезот од Скопје, поточно во населбата Автокоманда, после бензинската станица во...

Полека почнува да се расплетува приказната за падот од зграда на 14-месечното женско бебе, кое вчера почина во приватната болница Аџибадем- Систина. При падот, бебето се здобило со скршеница на черепот и крварење на мозокот, по што за кратко време им подлегнало на повредите.

Според неофицијалните информации од полицијата до кои дојде „Фокус“, бебето по скалите во зградата кај што живееле на улицата Архиепископ Доситеј во скопски Чаир не се симнувало само со неговата баба, туку на местото на настанот била присутна и неговата мајка.

Нашите извори тврдат дека мајката во транспортер го носела другото бебе, додека сега починатото го држела за рака. Во еден момент, таа транспортерот со бебето кое имало само еден месец го префрлила од едната во другата рака, со што починатото 14-месечно бебе го искористило моментот на невнимание на неговата мајка и се отпуштило од раката и преку скршениот прозорец паднало пред влезот на зградата на висина од 2,5 до 3 метри.

Случајот со починатото бебе е преземен од страна на Основното јавно обвинителство.

Актуелно

(Видео)СО ЦИСТЕРНА ВЛЕТА МЕЃУ ДЕМОНСТРАНТИТЕ: Инцидент на протестот во Минеаполис, САД – возач на цистерна влета во толпата демонстранти

Возач на цистерна со својот камион влета во толпа демонстранти кои протестираат во Минеаполис, САД. Инцидентот се случил на...

(Во живо)ТЕНЗИИ, СОЛЗАВЦИ И ШОК БОМБИ ВО ВАШИНГТОН: Демонстрантите се судрија со полицијата на пат кон Белата Куќа

Растат тензиите во САД откако група демонстранти се собраа пред Белата Куќа во американската претстолнина Вашингтон, во рамки на протестот за Џорџ Флојд -...

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев реши да се качи на...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

Повеќе вести