НЕ ОЧЕКУВААТ ПРОМЕНИ: Денес студено и дожд, за неколку дена пораст на температурите

  • November 1, 2019
  • Коментари

Времето во Република Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од пет до 10, а дневната од девет до 16 степени.

Во Скопје претежно облачно и постудено со слаби врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Во следните денови ќе преовладува претежно облачно време со повремен локален дожд. Од недела ќе дува умерен, повремено зaсилен југоисточен ветер и ќе има пораст на дневната температура. Во понеделник под влијание на нов влажен бран се очекуваат врнежи на повеќе места.

Претходно «
Следно »