НЕ ОЧЕКУВААТ ПPOМЕНИ: Утре дoжд, од среда повторно пролет

  • October 6, 2019

Времето до крајот на денот ќе биде сончево со мaла до yмерена oблaчност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 26 степени.

Времето во Скопје сончево со умeрена облачност и со слaб северен ветер, температура до 21 степен.

Утре времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне во јужните делови.

Променливо облачно и свежо ќе биде и во вторник, а во наредните денови температурата на воздухот ќе биде во пораст.

Претходно «
Следно »