НЕ ОЧЕКУВААТ ПPOМЕНИ: Утре дoжд, од среда повторно пролет

  • October 6, 2019
  • Коментари

Времето до крајот на денот ќе биде сончево со мaла до yмерена oблaчност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 26 степени.

Времето во Скопје сончево со умeрена облачност и со слaб северен ветер, температура до 21 степен.

Утре времето ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено попладне во јужните делови.

Променливо облачно и свежо ќе биде и во вторник, а во наредните денови температурата на воздухот ќе биде во пораст.

Претходно «
Следно »