НЕ ПРЕСТАНУВА ПЛУКАЊЕТО КОН „ВАРДАР“ И САМСОНЕНКО: Оставка од Алаѓозовски поради навреди кон Вардар и Самсоненко!

  • June 5, 2017
  • Коментари

Не престанува мизерното однесување на СДС и нивните експоненти финансирани од Сорос и УСАИД, кои не бираат зборови да го навредат „Вардар“ и сопственикот на тимот и почесен конзул на Руската Федерација Сергеј Самсоненко

Последен во низата е министерот за кулутра Роберт Алаѓозовски, кој преку својот твитер профил со погрдни зборови го навредуваше рускиот конзул, кој за разлика од Алаѓозовски за Македонија има направено повеќе во еден ден, отколку раста министерот што може да направи цел живот.

Оставка е барањето. Оставка од човекот кој како дел од новата „реформска“ влада наместо да ја сплотува нацијата и да се радува на секој успех, продолжува со стратегијата на поделба на народот по секоја основа. Овој пат дури и по спорт.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]ПОСЛЕ ОВОЈ КИКС, НАРОДОТ ТРЕБА ДА БАРА ОСТАВКА ОД МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА.
Што ви згрешила Македонија волку да ја мразите? Додека сите се радуваме вие блурте со омраза. Погледнете што пишува нашиот нов министер за култура Роберт Алаѓозовски.
КУРТОНЕНКО А? Епа тој кој според вас е КУРТОНЕНКО, годишно троши 10 милиони евра (од кои не му се враќа ништо), за развој на македонскиот спорт. Од свој џеб милиони трошеше за ние да може да се гордееме и радуваме.
Човекот кој вие министре Алаѓозовски го нарекувате КУРТОНЕНКО, за разлика од вас донесе некаков успех за Македонија.
Поради вас и вашите протести светот за нас слушаше како за нестабилна земја која е на работ на војна, а поради Самсоненко кој вие го нарекувате КУРТОНЕНКО – светот за нас слуша како за земја која го донела европскиот шампион. – напиша новинарот Златев на својот ФБ профил.[/kopa_block_quote]

 

Претходно «
Следно »