October 20, 2021, 7:40 pm

Не пропуштајте вечерва во 21.00 часот, „Прашањето ми е следно“ со внукот на Гоце Делчев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев е гостин во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар Митовски.

Емисијата ќе се емитува во 21.00 (10.05.2021) часот на фејсбук фан страницата на „Инфомакс.мк“, а ќе имате прилика да ги слушнете одговорите на најжешките прашања во моментов во врска со Македонско-бугарските односи.

Што бил Гоце Делчев, Македонец или Бугарин и што мисли неговиот внук за македонско-бугарскиот спор, и дали Делчев бил масон, слушнете вечерва.

Latest News

Затвopeна модулapната бoлницa во Скопје, пpoкисна кpoвот

Затворена е модуларната болница во Скопје поради тоа што дел од кровот почнал да прокиснува. Поради обилните врнежи од дожд...

More Articles Like This