НЕ СЕ БРКААТ ЛУЃЕ, АКО СЕ ПРОФЕСИОНАЛЦИ: Спасовски не го интересира дали некои луѓе биле блиски на претходниот министер, ако се професионалци

  • May 7, 2018
  • Коментари

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски во вечерашното гостување на 1ТВ на прашањето дали се уште во МВР или луѓе блиски до поранешната министерка Гордана Јанкуловска рече дека не е грев да има луѓе блиски до еден или друг министер.

-Битно е дека раководните позиции се дадени на професиналци кои свои цел живот го посветиле на безбендноста на граѓаните. Сите кои се однесуваат непрофесионално и кои партиските интереси ги ставаат пред државните не им е местото во МВР, за некои се водат и постапки, рече Спасовски.

Претходно «
Следно »