January 27, 2021, 5:12 pm

Не те давам Македонијо- песната на Орде Неделковски ги сплoти Македонците

Поврзано

Мечka бpkала скијачи по скијачка патека

Љубителите на зимските спортови во еден ски-центар во Романија останале во шок откако на патеката влетала мечка. Неверојатната сцена,...

Кога ќе се претера со фотошопот

Многу луѓе денеска своите фотографии се обидуваат да ги доработат во фотошоп или со разни филтери, пред истите да...

MAPAДОHA ИМА 2 CEФА И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ОТВОРИ

Диего Марадона своевремено живееше седум години во Дубаи и во собата имаше два заклучени сефа на кои не може...
- Advertisement -

Пејачот Орде Неделковски објави прекрасна песна со наслов „Не те давам Македонијо“.

Музиката и аранжманот за истата ги направи Горан Милошески, а текстот го напиша Огнен Неделковски.

Со песната тој настапи на „Гоце фест“, каде веднаш ја освои публиката која го награди со второто место.

Радијата во Македонија веќе ја пуштаат оваа песна, а огромен интерес се јави и кај македонската дијаспора ширум светот. Нашинците во Австралија веќе ја прогласија оваа песна за најголем хит годинава, а се јави и голем интерес за македонскиот пејач кој даде повеќе интервјуа.

По новиот хит, тој не застанува со работа. Во моментов снима уште една песна, која сигурно ќе биде хит на македонските свадби и која е наменета за кумот на младенците.

Latest News

Сyдијkата Неделкова поднесе kpивична пријaва за тројца од cyдскиот совет

Во скопското Јавно обвинителство, во текот на вчерашниот ден, е поднесена кривична пријава која се однесува на актуелниот претсдател...

More Articles Like This