НЕ ЈА ИСКЛУЧУВАМ МОЖНОСТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКАТА ПОЗИЦИЈА: Христијан Мицковски пред почетокот на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ

  • December 10, 2017

Не е исклучена можноста јас да седнам на претседателското столче на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Христијан Мицковски пред вечерашниот состанок на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, пренесе а1он.мк

Тој напомена дека точниот од дневниот ред ќе бидат дополнително презентирани пред членството.

– Било кој да застане на чело на партијата јас сум сигурен и убеден дека тој во иднина ќе го порази Зоран Заев и ќе ја предводи македонската влада, рече Мицковски и кажа дека постои можност тој да биде идниот претседател.

 https://www.youtube.com/watch?v=b6fTaIb5EUE
Претходно «
Следно »