НИКАКО ДА НАУЧАТ: Овие 6 хороскопски знаци секогаш го бираат погрешниот партнер

Поврзано

Денот носи многу радосни вести

Овен Би можело да се случи да потклекнете пред нечие додворување, и да сфатите колку е убаво да бидете освоени,...

Близнаците да не се oптoвaрувaат со многу работа, Шкорпиите се постојано нaпнaти

ОВЕН Ако останете доволно фокусирани и посветени на работата, ќе можете да стигнете далеку на ова поле. Ќе се приближите...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Постепено се ослободувате од стресот и напнатоста што ги имавте во минатото. Вашиот бизнис сега се подобрува. Ја сакате...

Без разлика дали се работи за машки или женски, претставниците на овие хороскопски знаци најчесто го избираат погрешниот партнер. И што е најлошо, не учат на своите грешки.

Не е реткост да се заљубиме во некого, но многу е тешко да се забележат во почетокот карактеристиките кои укажуваат дека се работи за погрешна личност.

Еве за кого се работи:

ОВЕН

Тие се самоуверени и мислат дека можат да победат секого и да постигнат сè што намислиле. Не се плашат од површноста и кукавичкото однесување, а мислат дека сите слабости на својот партнер можат да ги претворат во доблести. Поради тоа не можат да ги контролираат емоциите и се борат, дури и кога се свесни дека следува разочарување.

БИК

Тие со нозете стојат цврсто на земја, но со главата се во облаци. Верни се на оние кои ги сакаат, не сакаат да се сами по никоја цена, па дури и ако тоа значи да се во врска и со најпогрешниот партнер. Сакаат некого да спасуваат и мислат дека со тоа ја придобиваат нивната љубов засекогаш.

РАК

Ракот е најчувствителен хороскопски знак, кој најлесно остварува конекции со луѓето. Раковите често остануваат во токсични врски верувајќи дека еден ден сè ќе се среди и дека љубовта може да победи сè. Затоа и не ни забележува кога љубовта е еднострана.

СКОРПИЈА

Кога некој им се допаѓа, Скорпијата не знае за пречки. Тие се спремни да одат и најдалеку, сè додека саканата личност е со нив. Нивната упорност тие ја сметаат за своја предност, но не знаат дека токму таа некогаш ги прави слепи дека се вљубени во погрешна личност.

СТРЕЛЕЦ

Стрелецот обожава да го гледа светот низ розови очила. Кога се вљубени, ништо на светот не ги запира, дури и ако саканата личност е на другиот крај на светот. Често се будат сосема разочарани од овој сон, но тоа не ги запира да тргнат во сосема нов љубовен поход.

РИБИ

Ова се мирни, креативни и љубезни личности кои сакаат да живеат што подалеку од бруталната реалност. Затоа им е тешко да најдат партнер кој живее на иста фреквенција како нивната. Затоа и „летаат“ по погрешни личности, особено по оние со кои немаат ништо заедничко.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести