September 22, 2020, 2:06 pm

НИКОГАШ НЕМА ДА ВЕ ИЗНЕВЕРАТ: Најверните жени се раѓаат во овие хороскопски знаци

Поврзано

Дневен xopockoп за вторник (22. септември 2020)

ОВЕН Работа: Односот со колегите е незадоволувачки затоа што имате впечаток дека не ве разбираат ниту ве поддржуваат. Љубов: За емотивна...

Дневен xopockп за 21 септември: Во наредниот период ќе бидете пред голема дилема

Овен Посакувате цврста и топла врска со саканата личност. Ако сте се во врска или во брак, ќе се посветите...

Tимcкaтa paбoтa им e нaјвaжнa на Paкoвитe, Pибитe сe пoдгoтвeни за пoгoлeм пpeдизвик

ОВЕН Работа: Не е лоша идејата која ја имате, но моментално сконцентрирајте се на моменталните случувања и позицијата која ја...
- Advertisement -

Никој не стапува во брак со личност во која се сомнева дека ќе го изневери, но неверствата сепак се случуваат

 

 

 

Неверството е најлошата работа која на некој може да му се случи во врска. Причините поради коилуѓето изневеруваат се различни, но интересно е едно истражување кое открило дека жените најчесто ги изневеруваат мажите кои што не им помагаат во домашните работи, а астролозите тврдат дека жените родени во овие два хороскопски знаци никогаш ни на крај памет нема да ве изневерат.

Бик

Жените родени во овој знак се морални и искрени, па никогаш не би направиле нешто што се коси со нивните правила, па така не би го изневериле сопругот или момчето. Верноста им е најважна точка во врската, па од истите причини никогаш нема да простат неверство.

Девица

Иако делуваат ладно, жените Девици кога се заљубени преплавени се од емоции и сосема се посветени на сопругот или момчето, толку многу што не забележуваат други мажи. А по9ради нивната љубов кон партнерот не им паѓа на памет да изневерат.

Latest News

Сpeдбa на пpeтceдaтeлoт на Coбpaниeтo Џафери сo Мајлинда Брегу

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска во неговиот кабинет ја прими Мајлинда Брегу, генерална секретарка...

Топалов за Македонците: Ако пpoдолжат да ја pyгaaт мајка Бугарија за брзо ќе ги одpoдиме

Не знам дали ни се браќа, тие ни се веќе братучеди, а ако продолжат на овој начин да ја ругаат мајка Бугарија, можеби за...

Фото: Во ГТЦ се издава дуќан без кирија, еве и зошто

На социјалните мрежи се споделува оглас во кој се бара кираџија за дуќан во Градскиот трговски центар во Скопје без да плати кирија. Иако...

Расте бројката на новозapaзени

Петмина пациенти на возраст меѓу 50 и 60 години починаа како последица од компликации со ковид-19 во изминатото деноноќие, соопшти Министерството за здравство. Починаа...

Јанушев откако замина од позицијата Генерален секретар: Се гледаме на пpoтecтите се до конечна побeдa

ВМРО е мојот дом, половина живот го посветив на организацијата – 21 година сум член на партијата, од в.д. претседател на МК на УМС...

More Articles Like This