НИКОЛА ГРУЕВСКИ, ТИ ШТО НЕ СИ ДАВАЛ ДА ЗБОРУВАМЕ АЛБАНСКИ: Песна за Талат Џафери се појави на социјалните мрежи во изведаба на Линда Морина

Поврзано

СЕ ЈАВИ ЗАЕВ, КРАЛОТ НА ЛАГИТЕ: Му текнало сега да ја мaнипyлира јавноста со покажување на бруто платата + 5 дежурства

Се јави Кралот на лагите и манипулациите Зоран Заев и тоа со класични шибицарски финти и трикови..!!!, реагира доктор...

СТАВОТ НА КОМИСИЈАТА БЕШЕ ОЧЕКУВАН: Комисијата за заразни болести само стави печат и го официјализираше тоа што сите го знаеме и од што секојдневно...

Тотално рacпаѓање на системот и cкапување одвнатре на државата. Бeзредие и планетарна неспособност базирана на партиски калкулации и личен...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

На социјалните мрежи „се врти“ видео снимка на извесна Линда Морина која во песна, онака во епски стил, ја опева „блиската средба“ на Никола Груевски и Талат Џафери на 14 март кога беше усвоен законот за употреба на јазиците – пренесе Експрес.мк

Насловот на песната е „Талат Џафери – жива легенда“, веројатно поради неговото јуначко држење во парламентот.

Од она што успеавме да разбереме е дека на едно место Морина пее: „ Никола Груевски, ти што не си давал да зборуваме албански“.

 

Linda Morina i kushton këngë Talat Xhaferit

Linda Morina i kushton këngë Talat Xhaferit, "Talat Xhaferi – Legjendë e gjallë"

Julkaissut InfoShqip.com Perjantaina 16. maaliskuuta 2018

 

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести