August 10, 2020, 9:23 am

Никола Митовски Кољо демантира дека зел пари од Мијалков

Поврзано

Мaфиja чичо: Ваучерите за летување дома – ревнoceн бизнис за граѓаните што ги добија

Ваучерите за туризам- вносен бизнис, на социјалните мрежи и специјализирани портали за огласување отворено со име и призиме...

(Видео)Светот го губи најголемото природно богатство.За еден ден 1000 нови пожари во Амазонската прашума

И покрај воведените мерки, бројот на пожари во Амазон продолжува да расте. Во девет бразилски држави кои граничат со Амазон,...

12,000 Американски државјани одбиени од Канадската граница поради COVID-19

Околу 12,000 американци биле вратени од Канадската граница одкако се подигнати рестриктивните мерки во Март.   Помеѓу 22-ри Март и 22-ри...
- Advertisement -

Демант

На ден 11.06.2020 година порталот infomax.mk објави колумна како најнова вест поврзана со мене лично, како засегната страна во кој се напишани невистинити, неточни, лажни и навредливи содржини во која се наведува дека јас сум добил сума од 500.000,00 Евра како обештетување од Мијалков, со цел да ја преземам целата вина за настаните од 27-ми април, а на тој начин Нинџа да биде ослободен од гонење како не би ја открил целосната вистина за настаните, кое нешто претставува ноторна лага.

Од вакви типови како Љупчо Палевски си патиме. Човекот нема три чисти. Додека јас и останатите гниеме по затвори, ти со ноторни лаги се обидуваш на наш грб да профитираш. Не ли ти е срам? Палевски, прашај ја жена ми колку пари сум зел за 27-ми април пред да истрескаш било што.

Само ти и некои однародени тврдите дека биле дадени пари за 27-ми април. Додека ти си пиеше кафиња со пријателчињата и се криевте како кукавици, жена ми го ставаше станок под хипотека за да платам трошоци
за адвокати.

Ниту некој ми дал, ниту пак сум земал 500.000,00 евра, ниту ќе земам. За тебе и другарчињата се се мери во пари и затоа не може да разберете дека постои некој кој што прави нешто за кауза и од срце. Тероризам немаше и не го признав делото кое ми се става на товар, не можам да признаам нешто што не постои! Што и да имаш во главата, што и да ти подметнале, што и да ти нарачале, престани и имај малку образ.

Ми нанесуваш штета и на мене и на другите кои што гнијат во затвор за Македонија. За секоја изнесена лага ќе ти биде поднесена тужба, па ти вади се дека си непресметлив.

Latest News

Зacтpaшувачки бројки, Македонија е втopа во регионот по cтaпкa на cмpтнocт

Во регионот, најголема стапка на смртност од коронавирус е регистрирана во Словенија, а потоа следат Македонија и Албанија, објави...

Ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енегетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Согласно последната одлука на РКЕ од минатата недела...

Привремен coобpaќaeн peжим на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“

Поради изведба на градежни работи за поставување на вреловод од денеска ќе биде воведен времен режим на сообраќај на дел од булеварот „Митрополит Теодосиј...

Шекеринска не caка да биде амбасадор во САД

Претседателот Пендаровски на Шеќеринска и понудил амбасадорско место во САД, но таа го одбила, дознава Алфа. Според извори во СДСМ таа се токми да...

Деветнаесет години од мacaкpoт кај Љуботенски бaчилa

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста Љуботенски бачила во 2001 година денеска пред нивното спомен одбележје во скопско Волково ќе...

More Articles Like This