September 29, 2020, 10:01 pm

НИКОЛОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ е на страната на народот и не прифаќаме промена на името Македонија

Поврзано

(Фото) Здравството пред кoлaпс: Главната сестра на Инфekтивна клиника, и уште 2 сестри даваат отkaз

Главната сестра на Инфективна клиника, и уште 2 одделенски сестри даваат откaз во еден акт. Причините ќе оставам да...

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за...

Клacтер на Институтот за рaдиологија?: Рентген техничар одел на работа со симптоми на koвид-19

Рентген техничар на Институтот за рaдиологија (рeнтген институт) е позитивен на кopoнавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена...
- Advertisement -

Ние како народна партија застанавме на страна на народот пред и за време на референдумот и имавме јасен став од самиот почеток на овој процес завршувајќи до сега, дека ние сме против Преспанскиот договор и не прифаќаме промена на името Македонија, изјави Николоски на гостувањето во дебатната емисија „Отворено на Алфа“.

Николоски образложи дека ВМРО-ДПМНЕ е демократска партија, никогаш не користела методи како СДСМ.

-Додека СДСМ  се служеше со директни закани, уцени понатака обид за поткуп и физички закани, а кај некои и пратеници и со закана за затворски притвор се со цел да се изгласа договорот помеѓу Заев и Ципрас. Тоа е стилот на СДСМ, кој ВМРО-ДПМНЕ ниту го користело ниту ќе го користи. ВМРО-ДПМНЕ единствено бидејќи е демократска партија со служи со методите кои ги залага демократијата, потенцираше Николоски.

Latest News

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

Семеен „бизнис“ во Кавадарци: Татко и син заедно произведувале и продавале дpoга

Основното јавно обвинитeлствo Кавадарци донесе наредба за спроведување на иcтражна постапка пpoтив две лица, татко и син на возраст од 56 и 33 години,...

(Фото) Здравството пред кoлaпс: Главната сестра на Инфekтивна клиника, и уште 2 сестри даваат отkaз

Главната сестра на Инфективна клиника, и уште 2 одделенски сестри даваат откaз во еден акт. Причините ќе оставам да ги кажат надлежните, сестрите си...

Уапасена целата екипа на Малагурски од сред снимање

Првиот ден од снимањето на документарецот "Црна Гора: Поделена земја“ во Подгорица, полицијата во Подгорица ја уапси екипата на Борис Малагурски и ги спроведила...

More Articles Like This