January 19, 2021, 9:40 am

НИКОЛОСКИ: ВМРО-ДПМНЕ си има претседател за сега и за во иднина!

Поврзано

Заев caкa мeтoдитe нa мaнипyлaции и фaлcификaти нa избopи, дa ги пpимeни и зa пoпиcoт

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев...

Само во Македонија правата на граѓаните се добиваат согласно проценти

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 се разговараше за актуелната тема – попис. Гостинот во емисијата, претставник од...

Зоран, Бујар, Димитров и останатите би биле најсреќни да не ја направеа онаа фамозна слика каде што одеа по датумот

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ изјави дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е тотален...
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 запрашан за неговите политички амбиции во иднина, односно дали од потпретседател би сакал да биде наследник на Мицкоски, тој одговори дека партијата си има лидер, а тоа е Христијан Мицкоски.


-ВМРО – ДПМНЕ си има претседател и сега и за понатака, моите амбиции во политиката завршуваат тука, истакна Николовски, потенцирајки дека во својот живот сака да се занимава и со друго, освен политика.

Latest News

Cocтојбатa нa Koвид-19 во Македонија: Peчиcи 90.000 зapaзeни oд пoчeтoкoт нa eпидeмиjaтa – ова се деталите

Македонија има речиси 90.000 заразени лица од почетокот на епидемијаПериодов намален е притисокот врз болницитеОсум илјади „Фајзер“ вакцини ќе...

More Articles Like This