Николоски: Заев одбегнува да ми одговори со месеци, кога последен пат имал посета од премиер од развиена западно европска држава?

Поврзано

Заев цeлосно ја ykинува позицијата на Шекеринска

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев планира целосно да ја укине позицијата заменик-претседател на партијата што во моментот ја извршува...

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

Први сме по cмpтнocт, последни по имyнизација: Албанската опозиција бара остaвки од Венко Филипче и Илир Хасани

Следејќи го темпото на вакцинација на населението во Македонија и споредувајќи го тоа со европските земји, дури и оние...
- Advertisement -

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија повторно по повтори прашањето упатено до Зоран Заев кој одбегнува да му го одговори, како што вели, кога последен пат имал посета од премиер од развиена западно европска држава?

Со месеци го прашувам, со месеци не одговара, затоа што одговорот е пред да се случи аферата Рекет, односно торбата со Луј Витон со пари, значи летото 2019-та година, од тогаш навака веќе две години, Заев веќе никој не сака да го прими, затоа што ниеден премиер не сака да прими корумпиран политичар од другата страна, вели Николоски.

Николоски потенцираше дека тоа е факт дека нема остварено никаква посета Зоран Заев, па по тоа не е ни чудно што нема вакцини, затоа што за истото треба контакти кои Заев не ги остварува, а никој не сака да седне со него на иста маса затоа што е корумпиран политичар.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This