НИКОЛОСКИ: Македонија е на врвот по бројот на смртни случаи во регионот, одговорноста има име, Венко Филипче

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

За жал, Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и достигнува рекорди во регионот по новозаболени. Тоа не може да биде новата нормалност, тоа е новата катастрофа за Македонија. Одговорноста има име. Филипче е виновен! Заев е виновен, пишува на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

Нова нормалност во Република Македонија може да има само без Зоран Заев и СДСМ

За жал, Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и достигнува рекорди во регионот по новозаболени.Тоа не може да биде новата нормалност, тоа е новата катастрофа за Македонија.Одговорноста има име.Филипче е виновен!Заев е виновен!

Posted by Aleksandar Nikoloski on Saturday, June 6, 2020

Latest News

Дoceгa вakциниpaни вкyпнo 519.106 гpaѓaни, вчepa ce вakциниpaлe 10.984 лицa

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови...

More Articles Like This