October 25, 2021, 8:47 am

Николоски на средба со Дејвид Гир

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседател на Националниот совет за евроинтеграции, Александар Николоски, оствари средба со амбасадорот на Делегацијата на ЕУ, Н.Е. г. Дејвид Гир.

На средбата Николоски информираше за составот на Националниот совет за евроинтеграции и надлежностите кои Советот ги има, инклузивниот карактер на телото кое обединува политичките и општествени чинители, како и за идејата Советот да гради и одржува консензус за членство во ЕУ.

На средбата се разговараше и за периодот кој што претстои и евроинтеграциите на Македонија како и активната агенда на Националниот совет за евроинтеграции.

Николоски ја искористи средбата да го информира амбасадорот Гир и за актуелните состојби во државата и актуелната политичка ситуација.

Денес како претседател на Националниот совет за евроинтеграции остварив средба со амбасадор на Делегацијата на ЕУ, Н.Е….

Posted by Aleksandar Nikoloski on Thursday, January 14, 2021

Latest News

Иван Јорданов дeнecкa oфициjaлно ја пpeземa фyнкциjaтa гpaдoнaчaлник нa Oпштинa Штип

Новоизбраниот градоначалник на Општина Штип, Иван Јорданов денеска официјално ќе ја преземе функцијата. Според најавите, Јорданов напладне ќе го добие...

More Articles Like This