August 7, 2020, 12:48 pm

НИКОЛОСКИ НА ТВ24: Договорот со Грција е вовед во исчезнување на Македонците

Поврзано

Заев и Филипче се cпрaвиja со кoрoнaтa колку што ги пронајдоа милионите од Луј Витон чантата

Република Македонија е црна дупка во регионот и во Европа во однос на бројот на заразени и починати од...

ВМРО-ДПМНЕ: Кopона зaразата премина во фијаско и Филипче убедливо нaјлошо се справува со неа

Наместо Венко Филипче да дава апели со граѓаните, граѓаните апелираат до Филипче сериозно да ја сфати улогата и да...

ВМРО-ДПМНЕ за извинyвањето на Заев до новинарите: Неговите зборови не се искрени, ова е лицeмерен став

Зборовите на Заев не се искрени, туку напротив, ова е лицeмeрен став. Тој изминатите години остави печат на сите...
- Advertisement -

Ние одлучивме на секој граѓанин да оставиме сам да донесе одлука што ќе прави тој ден. Ова е за прв пат во Македонија мислам, односно ние оставаме индивидуата сама да одлучи бидејќи сме десничарска демократска партија

Партија која смета дека народот нас треба да ни каже што да правиме, а не ние да му кажуваме. Од Црвенковски, преку Георгиевски до Заев, мислат дека можат да му кажуваат на народот што да прави, му кажуваа овие 27 години и тоа најчесто погрешно. Со ова ја донесоа државата овде, затоа ние донесовме таква одлука, народот да одлучи, не случајно, рече потпретседалот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски гостувајќи во емисијата Фактор на телевизија 24.

Според него со многу работа и многу напор може да се постигне подобар договор, и како што рече истата ваква изјава ја дал, „а тоа во изминатиов период е најнапаѓана изјава“. Така е, вели тој, зошто боли податокот што некој во очи им кажува на премиерот и министерот за надворешни дека некој може да направи нешто подобро.

-Никој не може да ми го одземе правото да верувам во подобра иднина, а тоа е Македонците да не исчезнат зошто овој договор е вовед во исчезнуавње на Македонците, не физичко, туку на овој национален идентитет што Македонците го имаат за себе, посочи Николоски.

Latest News

(Видео) Со висока резулација, „нajлyдата“ снимка од eкcплозиjaта во Бејрут

Либанските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по повеќе од 100 лица кои се водат како исчезнати, денoви по големата...

Зaбоpaвeтe на „Виз Ер“ во наредните 5 месеци – Еве ја нивната одлука за cуcпeндиpaњe на летовите

Нискобуџетната авиокомпанија „Виз ер“, која има голем број бази на територијата на поранешна Југославија, вклучувајќи ја и нашата држава, очекува ограничувањата за патувања и...

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за која го...

(Видео) Тpaмп cтpaвyва од aтeнтaт – „Ме гледате за пocледен пат“

Забелешките на претседателот Трамп за време на говорот предизвикаа шпекулации откако тој се осврна на тоа дека има многу богати непријатели и рече на...

ОН бара нeзaвиcнa иcтpaгa за eкcплoзијaтa во Бејрут

Канцеларијата на ООН за човекови права побара да се спроведе независна истрага за експлозијата во Бејрут и порача дека „мора да се слушнат повиците...

More Articles Like This