September 24, 2021, 6:31 pm

Николоски отиде на штандот на СДСМ: На Сугарески му порача, народот ќе ве кaзни на избори

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската лизта во Изборна единица 4, Александар Николоски, денеска е во посета на општина Прилеп и прилепско на средба со граѓаните.

При прошетка со граѓаните Николоски го посети штандот на СДСМ каде што се сретна со актуелниот министер за транспорт и врски владејачката партија, Горан Сугарески, при што Николоски и порача на СДСМ и Сугарески дека народот ќе ги казни за сите неправди и понижувања направени изминатите три години.

Latest News

Заев од средбата со врвот на Светската шаховска федерација: Шаховската федерација на Македонија ја има поддршката од Владата за организација на идните меѓународни шаховски...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев прими делегација на Светската шаховска федерација (FIDE) предводена од претседателот на...

More Articles Like This