НИКОЛОСКИ ПОВИКА НА ПРОТЕСТ: Придружете ни се заедно да го изразиме нашиот револт против сите неправди нанесени од оваа Влада!

  • December 19, 2018
  • Коментари

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, на својот Фејсбук профил, го најави протестот на партијата, закажан за четврток од 19 часот.

– Четврток од 19:00 часот придружете се на протестот против неспособноста на Владата предводена од Заев. Заедно да го изразиме нашиот револт против сите неправди нанесени од оваа Влада – напиша Николоски.

Претходно «
Следно »