January 24, 2021, 9:43 am

Николоски предупредува: Преговорите на Заев со Бугарија може да завршат многу лошо за Македонија

Поврзано

Пендаровски се консултира со правни експерти за Законот за попис, деновиве ќе се знае неговиот став

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти, па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за...

Пендаровски барем еднаш нека излезе од сенката на Заев и нека одбиe да го потпише штeтниот закон за попис

Пропaднат и фaлсификуван попис ќе значи залуден трошок за граѓаните и одговорност за Зоран Заев, затоа е потребно повлекување...

Внимавајте ако патувате: Влажни коловози, снег во Маврово и кај Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува во Маврово и на планинскиот...
- Advertisement -
  • Премиерот одлучи да не ги споделува деталите од преговорите и може само да не изненади и небото е граница и дека процесот на преговарање и наддавање со Бугарија на патот кон ЕУ, може да заврши многу полошо од тоа што било кој од Македонија до сега очекувале, вели Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Што не е јасно на Алфа Телевизија.

    Покрај другото Александар Николоски го објасни барањето на ВМРО-ДПМНЕ во формирањето на Влада за национален спас, со цел да се спречи да се одвиваат работите во погрешна насока, со Ковид-19, Надворешната политика.

    Ова што го предлагаме е повеќе налик на експертската Влада на Никола Кљусев кога брилијантни умови и стручни лица искусни од областите кои се проблем во моментов со цел Владата да изгради соодветен одговор на решавањето на кризата во Република Македонија, но за жал нема воља ни слух од страна на Заев – вели Николоски.

Latest News

Рускиот вицепремиер тврди дека ковид пасошите нема да има

Воведувањето единствен меѓународен сертификат за вакцинација против вирусот корона за патување во други земји е малку веројатно, бидејќи е...

More Articles Like This