НИКОЛОСКИ СО ПОДДРШКА ДО КАВАДАРЧАНИ: Нема да дозволиме олигарх од СДСМ да го уништи земјоделието во Кавадарци!

Поврзано

(Видео) Антовски: Хaвapијa во РЕК Битола пopaди нeoдгoвopноcтa и нecпocобноcта на влacтa

Јавноста вчера беше информирана дека во РЕК Битола се случила хаварија и дека во прекин е транспортот на јаглен...

Заев и Филипче се cпрaвиja со кoрoнaтa колку што ги пронајдоа милионите од Луј Витон чантата

Република Македонија е црна дупка во регионот и во Европа во однос на бројот на заразени и починати од...

ВМРО-ДПМНЕ: Кopона зaразата премина во фијаско и Филипче убедливо нaјлошо се справува со неа

Наместо Венко Филипче да дава апели со граѓаните, граѓаните апелираат до Филипче сериозно да ја сфати улогата и да...
- Advertisement -

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата Јади бурек на ТВ Сонце, даде поддршка на кавадарчани кои се против изградба на топилница во Кавадарци, потенцирајќи дека не смее да се дозволи уништување на земјоделскиот род како и здравјето на жителите на Кавадарци само поради интерес на еден олигарх на СДСМ кој целиот капитал го створил во време на СДСМ.

-Денес сме апсолутно загрижени и ги поддржуваме кавадарчани во петицијата против изградба на топилница во Кавадарци. Затоа што тешката индустрија „Дома не благодарам“е нешто кое што ќе го уништи и Кавадарци и целата Тиквешија, затоа што сето она што го имаме како придобивка таму во делот на земјоделието, во делот на одгледувањето на грозјето и создавање на најдобро вино ќе се уништи, заради интерес на еден олигарх на СДСМ, вели тој.

Latest News

Каракамишева: СДС и се е можно

Ако конститутивната седница на Собранието е завршена, како што велат од СДС, тогаш како Собранието се конституираше без избран...

(Видео) Антовски: Хaвapијa во РЕК Битола пopaди нeoдгoвopноcтa и нecпocобноcта на влacтa

Јавноста вчера беше информирана дека во РЕК Битола се случила хаварија и дека во прекин е транспортот на јаглен од рудникот Суводол до РЕК...

Педиjaтрите пpeдупредуваат, учениците по 5 часа најмалку ќе треба да носат мacка, нивното здpaвје е доведено во пpaшање

Децата до единаесет годишна возраст тешко можат да се заразат од Ковид 19, но лесно можат да го пренесат – уверуваат педијатрите. Доктор...

(Фото) За чyдотo ce збopyва и денecка: Баба Даница била избpaна од Cв. Петка да изгpaди xpaм

Како што велеше починатата баба Даница Стојаноска од Лениште, таа била избрана од Света Петка да го гради Манастирот со помош на народот. Првото...

More Articles Like This