НИКОЈ НЕ ВОДИ СМЕТКА ШТО СЕ ВНЕСУВА ВО КЛИНИКИТЕ: Таблети ставени во сендвич на родилка на ГАК

  • November 21, 2017
  • Коментари

Медицинска сестра од Клиника за гинекологија и акушерство вчера вечерта пријавила дека на Клиниката, каде била примена родилка со породилни болки, дошле три машки лица.

Лицата биле познаници на родилката кои и донеле храна, а во сендвичот вработените пронашле четири големи таблети сина боја.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »