НИМИЦ НА СРЕДБИ СО ДРЖАВНИОТ И ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ: Нимиц изјави дека е време за носење одлуки

Поврзано

Се зaпaли возило кое превезувало изборен материјал

Рано изутринава, од засега непознати причини, се запалило возило на гостиварската Изборна комисија. Во возилото се наоѓал изборниот материјал...

Апасиев: На повидок тежок фaлcификaт

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев која според неофицијалните резултатите на парламентарните избори освои два мандати, преку социјалните мрежи повика...

(Фото) Како тоа ДУИ „тепаше“ во Вевчани?!

Што се случува во ДИК, како тоа ДУИ победи во македонско вевчани, а Алијанса во Ново Село?! Повеќе од...
- Advertisement -

Медијаторот на Обединетите Нации во спорот за името, Метју Нимиц во текот на денешниот ден ќе оствари средби со политичкиот и државниот врв во земјава.

Согласно агендата, Нимиц најпрво ќе се сретне со претседателот Ѓорге Иванов, по што ќе се состане и со претседателот на Владата Зоран Заев, министерот за надворешни работи Никола Димитров,  со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и како и со Претседателот на ДУИ Али Ахмети.

По средбата со Димитров предвидена е официјална изјава за посетата и оценка за средбите.

Нимиц во Скопје пристигна вчера, по дводневната посета во Атина. Тој истакна дека очекува да оствари добри разговори.

За време на средбите со грчките државници, Нимиц изјави дека е време за носење одлуки

6 КОМЕНТАРИ

Latest News

Гувернерот на Оклахома пoзитивeн на Koвид-19

Гувернерот на американската сојузна држава Оклахома, Кевин Стит изјави дека е позитивен на новиот коронавирус. Тој е прв лидер на...

Се зaпaли возило кое превезувало изборен материјал

Рано изутринава, од засега непознати причини, се запалило возило на гостиварската Изборна комисија. Во возилото се наоѓал изборниот материјал од гласањето во Општина Гостивар...

Рaжничи со пилeшкo и зеленчук

Вкусно и брзо јадење од пилешко месо. СОСТОЈКИ: Пилешки гради, пиперка, патлиџан, сол, бибер, презла, јајце, брашно. НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Пилешкото посолете го и побиберете, па исечкајте на...

Апасиев: На повидок тежок фaлcификaт

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев која според неофицијалните резултатите на парламентарните избори освои два мандати, преку социјалните мрежи повика на рачно броење на гласачките...

(Фото) Како тоа ДУИ „тепаше“ во Вевчани?!

Што се случува во ДИК, како тоа ДУИ победи во македонско вевчани, а Алијанса во Ново Село?! Повеќе од 4 часа во текот на...

More Articles Like This