НИНА ЈАНЕВА „РАСПАЛИ“ ПО „МАЧИЊАТА ОД РЕЖИМОТ“: За 3-4000 евра си ја продадовте крвта и името!

Поврзано

Тортевски згpoзен од Саше Политико: Бара СДСМ да си ги земе во партија Тодоров и Поповски

Адвокатот Александар Тортевски кој воедно беше еден и од најгласните поддржувачи на „шарената револуција“ е згрозен од начинот на...

Соогласно Уставот може да има само еден мандатар за состав на Влада

Да ве потсетам што зборував 2016-2017 година...согласно Уставот може да имаме САМО ЕДЕН МАНДАТАР ЗА СОСТАВ НА ВЛАДА! Резервен...

Глигоров: Нека влегува Заев во филмот на Ахмети и обратно – на штeтa на Македонија

„Такво е толкувањето на експертите за тоа зошто Гоце Делчев се изјаснувал за Бугарин. Демек, сме немале држава, а...
- Advertisement -

Спотот кој со пари на граѓаните го нарача Собранието на Р.Македонија во рамки на референдумската кампања, на кој се појавија голем дел од членовите на македонската естрада, предизвика жестока реакција од граѓаните, кои со доза на гадење ја коментираа одлуката на пејачите за пари да го „продадат името“

Реагираше и пејачката Нина Јанева, која на својот ФБ профил ги прозва оние кои ги прифатиле хонорарите за учество во спотот, нарекувајќи ги сончогледи кои додека „режимот“ беше на власт им биле најдобри пријатели, за сега повторно да се снајдат и со новиот режим цицајќи од новата власт.

 Го изглеав спотов на овие ретардираниве властодржци.
Тука гледам неколку мачиња што со “режимот” беа братче знаеш, шемите, белото, дискотеките, шуш буш. После чув дека биле репресирани од истиот 🤣🤣🤣 Ете ги истите цицаат и од овие профитериве.
Колеги драги: за жал, ми е срам да Ве наречам колеги денеска.
Ама па од друга страна и мене да ми понудеа 3-4000 евра НИКАД НЕМАШЕ ДА СИ ГО ПРОДАДАМ ИМЕТО И КРВТА.
Браво мачиња, штотуку ги ебавте сите музичари што со векови ја пееле традиционалната македонска песна, на кои вие мачиња сите до еден имате примено хонорарчиња од “режимот” кога ги преработувавте сите за едицијата на Агенција за млади и спорт. Браво мачиња, дотерани сте, скоцкани и многу убаво изгледате додека ги кењате Васка Илиева, Вања Лазарова, Војо Стојановски, Сариевски, Јонче Христовски… Браво мачиња. Браво мачиња што сте ја претставувале државава надвор од нејзините граници, ама очигледно друго било работава. На крај откако ви платија, ве шљакнаа по газето? Ви рекоа Ал кол ју? Пу!!! #shitIdliketoshare – напиша Јанева.

Latest News

Кpивичнa пpијaвa за стружанец кој пyкaл во дебарското село Џепиште

Кривична пријава заработи жител на струшкото село Октиси кој пукал на домашна веселба во дебарското село Џепиште. -Поради постоење основи...

КОЛУМНА НА ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ: Првиот kypшум за Македонија

Наследената функционерска структура, наследена од СФРЈ, вешто распоредена во сите партии, со атентатот на Киро Глигоров беше скршена, катализирајќи го распадот на Македонија. На...

(Видео) Cилната eкcплозиja го пpeкина интервјуто на новинарката, но камерата продолжи да снима

Цел свет зборува за стравичната експлозија која се случи во вторникот во Бејрут, главниот град на Либан. Истрагата за експлозијата е во тек, а засега...

Дескоска: Собранието е веќе конституиpaно, тече рокот за доделување на мандатот

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување...

Пронајдени 17 мигpaнти во близина на бензинска пумпа во Радовиш

На 06.08.2020 во 01.50 часот на бул.„Александар Македонски“, во близина на бензинска пумпа во Радовиш, полициски службеници од Полициска станица Радовиш пронашле 17 мигранти,...

More Articles Like This