August 11, 2020, 1:51 am

“НИНТЕНДО” ЌЕ ПОСТАВИ СИСТЕМИ ЗА ИГРАЊЕ НА НЕКОЛКУ АЕРОДРОМИ: Патниците ќе можат да ги користат додека ги чекаат своите летови

Поврзано

(Видео) Мајк Тајсон три pyнди се бopeшe со aјкyли и пoбeди со „нoкayт“

Поранешниот шампион во бокс во тешка категорија учествуваше во емисијата на Discovery Channel – Shark Week. За да ја...

(Фото) Геолошко чудо сред пустина

Висорамнината Најд, е една од најистакнатите природни зданија на Саудиска Арабија, а на неа се наоѓа драматичната атракција “Крајот...

(Видео)Вака се бoдpи тим, погледнете го нajжecтokиoт навивач пред малите екрани

Познато е дека кучињата сакаат да гледаат телевизија, но вакво внимателно следење на натпревар се уште не сте виделе. Погледнете...
- Advertisement -

За многумина, нема ништо поздодевно од чекањето на аеродром. Од друга страна, задолжително е предвременото пристигнување. „Нинтендо“ ветува дека ќе го реши пpoблeмoт.

Компанијата ќе постави системи за играње „нинтендо свич“ на одредени аеродроми кои патниците може да ги користат додека го чекаат својот лет. Во малите киосци ќе има простор за седење и играње на некои од игрите што ги објавува компанијата.

По играњето, патниците ќе може да порачаат системи за играње од „Нинтендо“, но и игри за истите системи. Оние што ќе порачаат нешто на аеродромите ќе добијат бесплатна торба со својата нарачка. Оние што ќе играат на системите во аеродромите, исто така, ќе добијат бесплатен додаток за куфер и купон за попуст.

За жал, ваквите киосци ќе бидат поставени во ограничен број аеродроми. За почеток тоа ќе бидат аеродромите во Вашингтон, Сиетл, Чикаго и Далас во САД. Киосците ќе бидат отворени од средината на февруари во крајот на март.

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This