НИШТО ОД ГИНЕКОЛОГОТ ВО ШУТО ОРИЗАРИ: Помпезно најавената „реформа“ во Шуто Оризари заборавена!

Поврзано

(Видео) Цела јавност ја слушна вистината, а СДСМ се обидува повторно да мaнипулира со народот

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата...

Зоран Заев е фатен во kpиминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари...

(Видео) 15 јули е референдум дали ќе не биде како држава или не

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме...
- Advertisement -

И покрај најавата на министерот за здравство Арбен Таравари дека абулантата во Шуто Оризари ќе добие гинеколог до крајот на неделата, гинеколог сеуште нема.

Денес вратите на ординацијата за гинекологија се затворени. Граѓаните ја потврдуваат инфомацијата дека гинекологот се уште немаат, а им е потребен бидејќи станува збор за населено место со многу жители.

Министерот Таравари по остварената средба со министерот без ресор Самка Ибраимовски на 5 јули вети дека во текот на оваа недела гинекологот ќе започне со работа. Во соопштението кое беше објавено од страна на министерсвото за здравство посочија дека веќе е најден специјалист гинеколог кој ќе работи во абулантата.

Latest News

Во Гевгелија гласаше единствениот со Koвид-19, кој во меѓувреме добил негативен резултат од тестирањето

Во ОИК Гевгелија денеска во рамки на вонредните парламентарни избори своето демократско право ќе го оствари само еден гласач...

29 зaбoлeни со кoрoнaвиpyc и лицa во изoлaцијa гласаат во Прилеп

И во Прилеп денеска гласаат заболените лица од корона и тие во изолација. Дваесет и девет лица имаат право да гласаат и да го...

(Видео) Забpaнетата македонска историја

Ова е спот од песната “Налеј налеј” која се користи во првата епизода на играната македонска серија “Македонија” која почна да се снима во...

Голема тpaгeдијa – Пoчинa и ќерката на Нелсон Мандела

Ќерката на Нелсон Мандела, Зинѕи почина на 57 години, утрово во болница во Јоханесбург. Во овој миг таа ја извршуваше функцијата амбасадор на Јужна...

19 години затвop за девојката на која и се cyдеше за yбиcтвото на Пино

Ангела Ѓорѓиевска која беше обвинета за убиството на 26 годишниот Пинета Секондо – Пино, судот ја прогласи за виновна и ја осуди на затворска...

More Articles Like This