September 21, 2020, 5:26 pm

НИШТО ОД ДОБРОСОСЕДСТВОТО НА ЗАЕВ: Македонците не се добродојдени во Грција ниту како туристи!

Поврзано

Одбиeни амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за обезбедување на компјутери за децата кои немаат

ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа воздржано за измените на законите за основно и средно образование, соопшти пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска. Ваква...

Ќе ѝ плаќаме на Грција 35.000 евра годишно за да го чува македонското небо…

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска...

Дали ова е новиот потkyп на Заев?

Од помпезно најавуваниот четврт сет на антиkpизни мерки најавуван веќе два месеци нема ништо. Дали владата со новиот пакет...
- Advertisement -

Капитулантскиот договор за промена на името пропагиран од Заев како универзално решение за добрососедство, очигледно не ги реши проблемите помеѓу Македонците и Грците. Имено извесна Тамара Ажиевска резервирала соба во Грција, но Македонците не се добредојдени во вилата каде што таа преку Букинг ја направила резервацијата.

– Јас го резервирав мојот одмор, но не го очекував ова! Парите кои ги платив не можам да ги вратам. Македонците не се добредојдени кај овој грчки смештај. Се надевам дека ќе може да ги заштити сите ваши клиенти и да ги одмрзне моите пари. Јас однапред платив за услугата и ги прифатив сите ваши политики, но не ги очекував овие “околности”. Ве молам споделете, вели Ажиевска.

На ваквата постапка на сопственикот на смештајот реагираа од Букинг, Македонија кој вели дека ваквото однесување е неприфатливо, парите на девојката ќе бидат вратени, а сопственикот на апартманот ќе биде санкциониран.

-Здраво Тамара, Јас работам во Booking.com, и ова е комплетно неприфатливо однесување. Слободно пиши ми порака и ќе ти објаснам каде да не контактираш за да се поништи резервацијата и да се санкционира сопственикот на капацитетот, вели вработен во Букинг.

Latest News

Жителите на улица „Вocтaничка“ утре без вода

Без вода утре од 8 часот ќе останат корисниците од улицата Вocтаничка во Скопје. Како што соопшти Јавнто претпријатие Водовод...

Одбиeни амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за обезбедување на компјутери за децата кои немаат

ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа воздржано за измените на законите за основно и средно образование, соопшти пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска. Ваква одлука донеле поради тоа што...

Тешко повpeдени две лица во сообраќајна нecреќа кај Радовиш

Вчера на патот Струмица – Радовиш се случила сообраќајка во која двајца се тешко повpeдени. Како што стои во соопштението од МВР: На 20.09.2020 во...

Ќе ѝ плаќаме на Грција 35.000 евра годишно за да го чува македонското небо…

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка спогодба за...

Столтенберг oбвинyвa: Пaндeмијатa се користи за да се ослабне НАТО

Пaндeмијата од Ковид-19 се користи во обид да се оcлаби НАТО, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг на настан организиран од Центарот за...

More Articles Like This