December 9, 2021, 11:56 am

Ништо од дождот: Пekoлни температури над 40 степени и во наредните неколку дена

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И покрај најавите за невреме и пороен дожд, според најновите информации Управата за хидрометеоролошки работи на Република Македонија, следува период на стабилно, сончево и топло време.

Во текот на утрешниот ден се очекува сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9.

Пеколните температури ќе продолжат и наредните неколку дена. Особено топло ќе биде во понеделник и вторник кога максималната температура повторно ќе го достигне 40-тиот степен.

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...

More Articles Like This