Новак Ѓоковиќ го победи kopoнавиpусот

Поврзано

Мал авион пaднa врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес

Мал едномоторен авион кусо по 9 часот утрово, падна врз зграда во село во близина на грчкиот град Серес,...

Премиерот на Косово пoзитивeн на кopoнавирус

Косовскиот премиер Авдулах Хоти информира вечерва преку својата страница на Фејсбук дека е позитивен на Ковид-19, јави дописникот на...

Премиерот на Косово Хоти е позитивен на Koвид-19

Премиерот на Косово Авдулах Хоти, синоќа објави дека е позитивен за коронавирусот. „Денеска бев тестиран за ковид-19 и резултатите...
- Advertisement -

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена го победија смр тоносниот коронавирус, покажаа резултатите од второто тестирање кое беше направено пред два дена и покажа дека тие се негативни.

Минатата недела тестовите направени по враќањето од Задар покажаа дека најдобриот тенисер во светот и неговата сопруга се позитивни на Ковид 19.

-Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се негативни на Ковид 19. Тоа го покажаа нивните резултати од второто тестирање кое двајцата го направија во Белград. Новак и Јелена не чувствуваа никакви симптоми на вирусот, а тестот го направија по претходен совет со лекарите. Изминатите десет дена, поточно по враќањето од Задар, брачната двојка Ѓоковиќ го поминаа во самоизолација, селдејќи ги сите протоколи и сигурносни мерки во врска со Ковид 19, соопштија од тимот за односи со јавноста на Ѓоковиќ.

Latest News

Алијанса за Албанците и Алтернатива бараат струјата да не поскапува

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива реагира на поскапувањето на цената на електричната енергија. За жал, дури и во време...

Државата ја втypнyвaат во цpвeнaтa зона на пpeзaдолжeноcт, дoлгoт достигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за финансии во кои стои дека...

Три cмpтни cлyчаи, 74 нoвoзaбoлeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-14, Куманово-8,...

Eкcплицитнo фото: Рита Ора тoплec на плажа

Британската поп-ѕвезда со косовски корени, деновиве е на Ибица, каде одмара со друштво и со десет години постарото момче. Рита Ора веќе неколку месеци...

Мицкоски: Државата ја втурнувaaт во цpвeната зoнa на пpeзадолженocт, дoлгoт дocтигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за финансии во кои стои дека...

More Articles Like This