НОВАТА НАВИВАЧКА ХИМНА: Вардаре, не можам без тебе!

  • June 3, 2019
  • Коментари

Македонскиот ракометен шампион Вардар има нова навивачка химна, која е преработка на прекрасниот македонски евергрин „Признавам“ од Маријана и Росана, а е дело на екипа „АСОВИ“ и Александар Митевски и го носи името „Вардаре, не те оставаме“.

Новата химна на „црвено-црните“ е објавена на Јутјуб, а во неа се пее „Вардаре, не можам без тебе, Вардаре без тебе, и ако денес изгубиме, не те оставаме…“.

Претходно «
Следно »