Нова историска победа за нашата Лина Ѓорческа, чекор поблиску до Австралија Опен

  • January 13, 2017
  • Коментари

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари втората победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен.

lina-gjorceska-640x437

Лина само штотуку го заврши натпреварот во вторто коло и ја победи Далма Галфи од Унгарија со 2-0 во сетови за помалку од еден час.

На трибините присутни беа поголем број на Македонци кои за време на целиот натпревар и даваа поддршка на нашата тенисерка

Претходно «
Следно »