НОВА КАВГА ВО СДСМ: Едмонд Адеми жестоко реагирал кога видел дека Заев го ставил Петре Шилегов носител во шестка!

Поврзано

Да ја обновиме нашата родна татковина, да ги пoништимe сите пoнижyвaњa

Сите заедно, рамо до рамо, рака под рака, како што знаеме ние Македонците, сплотени и обединети, на денот на...

Силјановска Давкова и Муцунски на средба со претставници на „Полио Плус“- движење пpoтив хeндикeп

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова, заедно со Тимчо Муцунски остваривја средба со Полио...

Пред пaмeтницитe ветуваме и се зaвeтувaмe за чување на светото, на своето, за верноста кон татковината, платена со кpв

Пред спомениците се поклонуваме, се сеќаваме и тагуваме. Пред паметниците ветуваме и се заветуваме за чување на светото, на...

Нема Албанец носител на пратеничките листи на опозицијата предводена од Зоран Заев. На изборните листи од 120 номинации за пратеници, на прсти се бројат кандидатите Албанци и покрај јавните изјави на првиот социјалдемократ дека сериозно игра на картата на албанските гласачи. Ова како што дознава „Дневник“ предизвикало жестока кавга во Централниот одбор на СДСМ меѓу Едмонд Адеми и лидерот Заев.

zaev-ademi

Незадоволство и разочараност од застапеноста на Албанците на пратеничките листи на СДСМ има и меѓу поддржувачите Албанци на политиките на Заев.

Извори од партијата истакнуваат дека на Централниот одбор, кога Адеми видел дека го нема на пратеничките листи и кога забележал дека ни Шестата изборна единица нема да биде предводена од кандидат Албанец, жестоко реагирал до лидерот Заев. Тој директно го прашал Заев што бара партискиот портпарол Петре Шилегов да биде носител на листата на „шестката“.

Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење...

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата тераса успеал да украде 800.000...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

Повеќе вести