Нова книга на Сотир Костов

Поврзано

Дpaма нa Aлeкcандap Cтaнковcки: Kapaнтин – Пpв дeл

За време на пандемијата од Ковид 19 вирусот, државата воведе карантин од 14 дена за сите оние, што доаѓаат...

Филмот „Врба“ на Манчевски отпадна од трката за Оскар

Филмот „Врба“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски отпадна од трката за Оскар за странски филм. Неговиот филм „Пред дождот“ во...

МНТ започнува со работа по ceдум месечна пауза

По пауза од седум месеци поради коронакризата се отвораат вратите на Македонскиот народен театар (МНТ). Првата претстава што е закажана...
- Advertisement -


Од печат излегува книгата „Изборна корупција и аномија за победа по секоја цена“. Во книгата се детектирани сите нијанси на валканите изборни пари.

Сите видови на државен (владин, собраниски и на локалната самоуправа) поткуп. Со платежни картички и во кеш. Срамно не постапување на надлежните државни органи (Министерство за внатртешни работи, Јавното обвинителство, Државна комисија за спречување на корупцијата, Народниот правобранител – омбудсман, Државна изборна комисија) на планот на спречување на таквата изборна корупција.

Книга за избори made by Зоран Заев. Безобразен, бескруполозен изборен поткуп во 21от век.
Книга што треба да ја прочитате.

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This