НОВА СНМКА ОД НЕВРЕМЕТО: Погледнете го разбеснетото Охридско езеро, чии бранови денес достигнаа и по неколку метри

  • March 17, 2018

Ново видео се појави на социјалните мрежи од силната бура пропратена со силен ветар кој го разбранува Охридското езеро. Голем дел од локалите во близина на брегот на езерото останаа под вода, а поплавено беше и шеталиштето во Охрид.

Погледнете ја новата снимка од невремето.

 

Posted by Кочо Каневче on Saturday, 17 March 2018

 

 

Претходно «
Следно »