December 4, 2020, 3:52 pm

НОВА ТРАГЕДИЈА ВЕЧЕРВА: Во сообраќајка кај Крива Паланка згасна уште еден млад живот

Поврзано

Тешка сообраќаjна несреќа на патот Струмица – Ново село

Вкупно пет лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново Село,...

Xopop во Kaвадарци: Ce oбидeл дa ja уб*е 84 годишната сопpyга, пa ce caмоу*ил

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, изврши увид во...

Tpaгедија во кавадаречко: Пронајден yдaвен маж во Црна Река

Денеска околу 11,30 по телефон во ОВР Кавадарци било пријавено дека во Црна Река кај село Шивец, Кавадарци, било...
- Advertisement -

Нова страшна сообраќајка со смртни последици во Македонија, објави порталот Скај.

Околу 15,15 часот на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка кај с.Војник, се случила сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возилo „Алфа Ромео“ управувано од Н. С. (1991) од с.Марино-Скопје и товарно моторно возило „Сканија“ управувано од Д. А. (1975) од Скопје.

На лице место починал младиот Н.С. Повеќе детали се очекуваат наскоро.

Latest News

Дpaмa во Koвид-центapoт во Cкопje: Пaциeнт бил агpecивен кон пepcоналот, интepвенирала полициjaта

На 03.12.2020 во СВР Скопје од обезбедувањето на Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека во ковид-центарот едно лице...

3aeв: Пocветени cмe cилнo нa евpoпската aгeндa

Определеноста кон значителен напредок на стратешки важните проекти за државава, како што се следната фаза на патното регионално поврзување во рамките на проектот Коридор...

Тешка сообраќаjна несреќа на патот Струмица – Ново село

Вкупно пет лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случи денеска околу 13:50 на патниот правец Струмица-Ново Село, во близина на крстосницата кон...

Еве кои гpaѓани ќе се вakцинираат први пpoтив Koвид 19

Приоритет во вакцинирањето против Ковид-19 ќе имаат сите здравствени работници од ковид центрите и оние коишто работат со заболени или сомнителни пациенти, рече на...

Земјоделците понижени: Кило тутун за литро зејтин

Триесетина тутунопроизводители од струмичко Градашорци утрово се собраа за да го искажат својот револт од досегашните ниски откупни цени по кои го продаваат тутунот,...

More Articles Like This