August 15, 2020, 5:37 am

Новинарка го откри потсмешливиот прекар што Иванка ѝ го дала на Меланија

Поврзано

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за...
- Advertisement -

ЗАБАВАНовинарка го откри потсмешливиот прекар што Иванка ѝ го дала на МеланијаОбјавено пред 1 час – 17 јуни, 2020Од Макфакс

Меланија Трамп својата поќерка Иванка ја нарекувала Принцеза, а пак, таа, ѝ го дала прекарот Портрет затоа што малку зборува.

Нивните прекари беа откриени во новата книга The Art of Her Deal: The Untold Story of Melania Trump, биографија на Меланија Трамп, напишана од новинарката на „Вашингтон пост“, Мери Џордан.

Во книгата е прикажан напнатиот однос помеѓу првата дама и ќерката на Трамп од неговиот прв брак, која денес работи како негова советничка.

„Ја слушнаа Меланија дека Иванка ја нарекува Принцеза“, пишува Џордан.

Таа додава дека Иванка на маќеата ѝ дала прекар Портрет затоа што зборувала толку често колку и портретот, делови од книгата пренесува „Њујорк тајмс“.

Белата куќа ги негира тврдењата во книгата.

„Овие тврдења се далеку од вистината, а ‘Вашингтон пост’ и издавачите требаше да ги проверат фактите во канцеларијата на Иванка, тие требаше да го знаат тоа“, рече заменикот на портпаролката, Џуд Деер.

„Хит-книгите како оваа служат само за поттикнување непостојни интриги и не се достојни за хартијата на која се отпечатени“, продолжи тој.

Кабинетот на Мелани соопшти дека авторката на книгата не им доставила целосен список на податоци што треба да ги проверат.

Latest News

Викенд xopockoп 15-16.08.2020

Овен (21.03 – 20.04) Ве очекува прилика да дојдете до подобра заработка, па секако треба да ја искористите и да...

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и дека за корона е тестиран...

Ќе има свадба-Ване Цветанов ја запроси Дунавка Трифуновска во Турција

Во сивилото предизвикано од здравствената криза единствена светла точка беше љубовта која минатиот месец од одмор во Турција ја обелоденија манекенката Дунавка Трифуновска и...

Ако Британец се пpeceли во Македонија, секоја година ќе му остануваат 24 илјади евра

Според статијата на uk.finance.yahoo.com, нашата држава е најдобра опција за селење, кога се во прашање цените и трошоците за живот. Според истражувањетол, Северна Македонија е...

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот...

More Articles Like This