Новинapкaтa Тpajковска: Се уште не можам да ја свapaм во глaвaтa фyнкциjaта на Љупчо Николовски

Поврзано

(Видео) Maкeдониja има со што да се гopдee: Maкедонските „Boлци“ добиja пpoмо видeo oд HAТО

Македонските специјални сили „Волци“ во Германија извежбуваат операции со американски „зелени беретки“ и колеги од други НАТО-земји, како подготовка...

Бpитански пpофecop пpeдупpeдува: Со обединувањето на Kocово и Албаниja загpoзена е тepитopијалната целовитост на Maкедонија

Спопоред Џејмс Кер-Линдзи, идеите за промена на границите на Балканот ќе доведат до остри реакции и спротивставувања од меѓународната...

Бабиш: Во Чешка „пеколот“ допрвин ни претстои пред нас

Премиерот на Чешката Република предупреди на „пеколните денови“ пред нас, бидејќи земјата продолжува да страда од еден од најголемите...
- Advertisement -

Новинарката на емисијата Топ Тема на ваша страна Оливера Трајковска жестоко реагира на именуваните функции на високите претставници на власта на СДСМ.

Имено, во емисијата гостуваше и Марјан Забрчанец национален координатор за стратегиски комуникации, каде што Трајкова рече дека не ја разбира неговата функција, но како што рече таа се уште не може да ја свари во главата и функцијата на Љупчо Николовски за борба проти корупцијата укажувајќи дека власта создава голема одбивност со вака измислени позиции.

Јас правејќи се дека не го разбирам насловот на вашата титула се обидував да ви речам дека всушност вие создавате толку многу одбивност од именувањето на некакви позиции од оној вицепремиер Николовски уште не можам да му ја сварам во главата функцијата, како ви текнуваат на советниците функциите, вели Трајковска.

Latest News

Фрчкоски нема да биде амбасадор во САД, не може да добие бeзбедносен сeртификат?

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејбук објавува дека Љубомир Фрчкоски нема да замине амбасадор во САД и оти за ова...

More Articles Like This