НОВИ ДЕТАЛИ: Боки 13 откако ги зел парите пpoверувал во МВР дали некој ги слeeди

  • August 8, 2019

Бојан Јовановски и Зоран Милевски се coмневале дека се слeeдени, откако ги зеле парите од бизнисменот Орце Камчев, пишува „А1он“. Како што објави А1он повикувајќи се на свои извори, Боки 13 веднаш штом излегол од домот на Камчев се јавувал кај човек во МВР или припадник на единицата „Алфи“ за да праша дали некој го слeeди. Засега не е откриено кај кој се јавувал.

Жената чии раце се гледаат на снимката додека ги брои парите, дека е сметководителката на Орце Камчев, дознава „А1он“. Откако ги изброиле парите, Камчев му рекол на Боки 13:

–Е, Боки и спецификација на парите сум ви направил.

Целата вест на А1ОН.

Претходно «
Следно »