Нови познанства, нови колеги, нови работни пpeдизвици

Поврзано

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

Овен

Чувствувате тага за некои пријатни или далечни сеќавања. Нема причина да ја обвинувате вашата околина за деловно-финансиските грешки, премногу изречени зборови не донесуваат решение. На работа ќе имате можност да ја покажете вашата снаодливост, па искористете ја паметно дадената шанса.

Бик

Не само што ќе бидете посклони да го отворите срцето пред саканата личност, туку и ќе бидете посмели во барањата и стремежот кон исполнување на вашите желби. Ако сте сингл, денес е можно да се споите со вашата сродна душа. Ќе лебдите од среќа! Никогаш порано не сте почувствувале ваква привлечност.

Близнаци

Доцнење на проектите, неочекувани настани, тензии на работното место или со вашиот партнер и воопшто, во семејството. Некој не толку ваш близок ќе ви помага да ги надминете неизвесностите и проблемите. Сè што ви е ново ќе ве привлекува. Нови познанства, нови колеги, нови работни предизвици.

Рак

Некои од вашите соработници тактизираат и развиваат деловна стратегија, а вие сепак треба да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива. Секогаш кога ќе се појави ненадејна шанса, прифатете ја најдобрата понуда. Многу сте носталгични, премногу мислите за отсуството на некоја личност.

Лав

Препорака е да поведете сметка околу комуникацијата со соработниците затоа што може да постојат некои проблеми. Потребно е да имате доволно трпение за односот со саканата личност да може да напредува. Ако сте сингл, планирате да влезете во врска со личност која ви се допаѓа. Сте се увериле во нејзините чувства.

Девица

Ќе обожавате да експериментирате денес и ќе бидете многу креативни. Од вметнување на силни бои во модните комбинации и испробување нови методи на работа, до новитети во спалната соба со партнерот. Специјално изненадување во текот на денот ќе ви покаже дека луѓето се грижат за вас многу повеќе отколку што си мислите.

Вага

Тешко ви е да се организирате и да најдете вистински начин да ги решите сите насобрани проблеми. Можно е несвесно партнерот да сте го повредиле или да сте направиле некоја грешка. Потребно е да го подобрите односот со саканата личност ако сакате да избегнете разделба. Внимавајте, крвниот притисок ви варира.

Скорпија

Понекогаш како сами да си ги предизвикувате негативните ситуации! Потрудете се сите несогласувања да ги решите на лице место. Немојте да одолговлекувате со некои одлуки. Одлучни сте на партнерот да му покажете дека ви значи многу повеќе отколку што тој мисли. Неопходен ви е одмор и добар сон! При крај сте со нервите!

Стрелец

Вашата смисла за хумор ќе ви помогне да избегнете многу конфликти. На работното место ќе се организирате подобро и веднаш ќе ја забележите зголемената продуктивност. На емотивно поле вашата самодоверба ќе ви помогне да ја постигнете целта. Верувајте во себе. На добар пат сте постигнете големи резултати.

Јарец

Нема потреба да се споредувате со вашата околина или да се вклучите во сериозна дискусија. Важно е да ги почитувате основните морални принципи, наместо да се докажувате на соработниците кои применуваат различни деловни критериуми. Ќе се чувствувате депресивни и осамени, ќе немате воља за ништо.

Водолија

Вашите обврски на работа ќе бидат зголемени, но не грижете се, ќе бидете пофалени и наградени за макотрпната работа. Каде и да одите денес, ќе оставате силен впечаток. Можно е да настапила фаза во која чувствувате голема потреба да се оддалечите од саканата личност. Внесувајте повеќе калциум.

Риби

Се потпирате на соработниците кои не се во иста мера посветени на работата, па може да имате проблеми.Тешко ви е своите емоции да ги покажете, затоа што имате впечаток дека партнерот не ве разбира на вистинскиот начин. Ако сте сингл, можен е почеток на нова врска во која ќе бидете задоволни и исполнети.

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести