December 3, 2020, 12:12 pm

Нови фотографии од ултра-луксузната вила на Заеви на Халкидики се појавија на „Твитер“

Поврзано

Милошоски со вести од Брисел: Кон вeтото на Бугарија се придодаваат уште две земји членки на унијата

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, од дипломатски извори од Брисел дознава дека вечерва на амбасадорскиот ЕУ-состанок во Брисел, Бугарија ги...

Јакимовски: Историјата вели дека кога Бугарите се во тесно ќе си го дадат и задникот, а кога си ти во тесно е тогаш ќе...

Стевчо Јакимовски, Претседателот на Граѓанската опција за Македонија - ГРОМ на својот фејсбук профил реагираше на изјавата дека Македонија била...

Димитриевски: Како долгогодишен и активен социјалдемократ јавно се огрaдувам од велепредавството на Заев

Парафразирањето на Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на соседот) и повикот до...
- Advertisement -

На социјалните мрежи од утринава се појавија нови фотографии од вила во Грција, за кои објавувачот тврди дека се токму од вилата за која бугарските медиуми тврдат дека е на семејството Заеви.

Според објавата на Твитер, и овие фотографии се направени во истата вила.

„Хациендата на Заев…Вие скенирајте фискални и купувајте домашно…“ – се вели во објавата на Твитер.

Бугарските медиуми „Биг5.бг“ и „Афера.бг“ објавија фотографии за кои тврдат дека се од вилата на семејството Заеви, вила која се наоѓа на Халкидики во елитниот комплекс „Вила Агониси“.

Според истите медиуми, имотот не е регистриран на име на премиерот Зоран Заев, туку најверојатно на име на неговиот брат или некоја од неговите фирми во Македонија.

Иако неповикана, Владата вчера демантираше дека Зоран Заев има имот на негово име во Грција, но не и дека некој во негово име поседува имот на Халкидики.

Latest News

Ќe имa ли cнeг oвaa гoдинa?: УХМР oбjaви кaквa зимa нe oчeкyвa и кaкви ќe бидaт тeмпepaтypитe

Зимата 2020/2021 се очекува да биде со натпросечни темератури и просечно врнежлива, покажуваат хидрометеоролошките следења и прогнози. Како што соопшти...

БГНЕС со жecтokа peakција: Героски измисли „интервју“ на Бучковски со нашата агенција

Кога имате задача да ја претворите омразата во јавна политика, единствената алатка ви е лажење и фалсификување на фактите. Неколку часа откако македонската влада...

„Фајзер“ ќе инвестира во Грција – ќе отвори 600 работни места

На дебатата, во рамките на 31-от Економски самит во Грција, на кој присуствуваше и извршниот директор на „Фајзер“, Алберт Бурлa, беше речено дека овој...

Нудел дpoга низ општина Ѓорче Петров

Вчера (02.12.2020) во 19.00 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.М.(40), кој на...

Иванка Тpaмп сослушувана поради зл оупотреба на средства

Ќерката и советничка на претседателот на САД, Донал Трамп, Иванка, била сослушана под заклетва во рамките на граѓанска парница, која се однесува на злоупотреба...

More Articles Like This